Новини
Сьогодні колектив нашого ліцею долучився до волонтерської допомоги для наших захисників.
День початку епохи пілотованих космічних польотів, 12 квітня – спільне свято, що з’єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі. У цей день, 64 роки тому, Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Схід» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Наші активні та креативні п’ятикласники довели: інженерні проєкти під силу навіть юним дослідникам! Проєкт "Перевертун" став справжнім вибухом емоцій, і не лише позитивних — це був виклик, досвід і натхнення. Учні на уроці математики з учителем Драчук Оксаною Іванівною моделювали, конструювали та вдосконалювали запропоновану модель, що дозволило їй перевертатися на 270о.
Інженерний тиждень перетворив ліцей на мережу лабораторій і майстерень. На біології шестикласники вирощували мікрозелень, укорінювали живці й досліджували клітини під мікроскопом, а старшокласники спостерігали брунькування дріжджів. На хімії учні збирали кулестержневі моделі молекул, «вивергали» хімічний вулкан, готували «пасту для слона» та писали послання невидимим чорнилом. Десятикласники зібрали тенсегріті‑вежу, інші команди конструювали катапульту й ручний вентилятор, а молодші школярі відвідали теплицю для власних ботанічних спостережень.
Інженерний тиждень набирає обертів. На уроках біології наші юні науковці 6-А та 6-Б класів занурились у світ ботаніки і спробували себе в ролі дослідників рослин та їх клітин.
Цього тижня на уроках хімії та в позаурочний час учні демонстрували інженерне мислення, креативність та здатність до інтеграції наукових знань.
Під керівництвом вчителя хімії Світлани Носенко учні та учениці виготовляли кулестержневі моделі молекул із пластиліну, спостерігали виверження «хімічного вулкану».
Учні 10-Б класу брали участь в Інженерному тижні. Діти виготовляли Тенсегріті-вежу, Річард Бакмінстер Фуллер поставив собі доволі цікаве запитання: "Чи є у людства шанс на довгострокове і успішне виживання на нашій планеті — і якщо так, то що саме може зробити для цього звичайна людина?"
7 квітня у нашому ліцеї стартував інженерний тиждень – проєкт, покликаний зацікавити учнів різних вікових груп до науки та технологій.
У рамках проведення тижня заплановано багато активностей. Перші дні показали високу зацікавленість учнів та їх активну залученість до різноманітних заходів.
Учні 6 – Б класу разом з учителем географії Світланою Олександрівною Лістровою виготовили ручний вентилятор. В процесі роботи діти отримали практичні навички конструювання.
8 квітня учні 10-А класу КЗ "Золотоніський академічний ліцей "Імпульс" ЧОР активно долучилися до реалізації проєкту у межах Інженерного тижня. Вони конструювали «Катапульту», експериментували та шукали нестандартні рішення. Результати проєкту вразили
Учні 6-А та 6-Б класів провели дослідження, присвячене вивченню механізму дії «принципу доміно». У процесі виконання практичного завдання було апробовано кілька способів виготовлення заготовок, які суттєво впливали на геометричні характеристики та стійкість фігурок. Особливу увагу було приділено аналізу впливу відстані між елементами конструкції на ефективність передачі імпульсу.
Кожного року 7 квітня люди у всьому світі святкують Всесвітній день здоровʼя. Це свято нагадує нам, що здоровʼя - це найцінніше, що має людина. Наймолодші учні нашого ліцею сьогодні говорили про здорове харчування, гігієну, важливість прогулянок на свіжому повітрі, відгадували загадки та малювали.
Учениця 8 класу Юркова Анастасія взяла участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі фото та відеоробіт «LIME. Go to read!» На конкурс дівчина представила відеороботу «Читати – це завжди модно!», у якій розповіла про найулюбленіші книжки.
Канікули для освітян – важливий період для підведення підсумків, обміну досвідом та вирішення важливих питань. 2 квітня у ліцеї відбулося засідання педагогічної ради, на якому було розглянуто важливі питання організації освітнього процесу. Педагогічні працівники підвели підсумки комплексного самооцінювання освітніх та управлінських процесів, яке було здійснене упродовж лютого – березня 2025 року. Обговорили педагоги і алгоритм дій у разі замінування закладу освіти.
Наш заклад освіти гостинно приймав упродовж тижня юних спортсменів учасників змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», вихованців Центру дитячої та юнацької творчості Корюківської громади Чернігівської області. Ліцей освіти забезпечував перебування 15 дітей та 3 дорослих.
В учнів канікули, а для педагогів - це час для професійного вдосконалення та обміну досвідом, що в майбутньому забезпечить якісну роботу закладу освіти в умовах сьогодення.
Під час канікул вчителі нашого ліцею продовжують плідно працювати. Сьогодні відбулося засідання вчителів суспільно-гуманітарного циклу з теми «Спілкуймося українською правильно».
Підведено підсумки обласного етапу Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості на тему «Голос душі», метою якого є пошук, розвиток та підтримка обдарованої учнівської молоді, заохочення її до творчої самореалізації.
29 березня 2025 року, на базі Черкаської гімназії №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради Черкаської області відбувся Черкаський регіональний фестиваль з робототехніки.
Тема фестивалю: «STEM в Україні: будуємо майбутнє разом»
присвячена умовам сьогодення та покликана згуртувати прогресивну молодь навколо світу інновацій та STEM-можливостей.
28 березня 2025 року відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії ліцею, під час якого було розглянуто результати діяльності п’яти педагогічних працівників за міжатестаційний період
Ще з давніх часів квіти в житті людей асоціювалися з любов'ю, радістю, гарним настроєм і бадьорістю. Квіти роблять наше життя яскравішим. Сьогодні долучаємося до ініціативи мережі магазинів «Файно Маркет» «Квітучий файний простір». Наш заклад отримав бокс з насінням квітучих рослин, садовим інвентарем та табличкою для газону. Головна місія цього екологічного проєкту – передати досвід садівництва підростаючому поколінню та показати, як щира праця може приносити користь та радість від результату.