Історія закладу освіти

Дата: 17 листопада 2022 о 13:13, Оновлено 17 листопада 2022 о 13:15

Заклад освіти бере свій початок із далекого 1961 року (01.07.1961). Саме тоді на території, площею 7,6 га було побудовано школу і закладено парк, який згодом став пам’яткою садово-паркового мистецтва.  Перші 7 років школа була загальноосвітньою школою, а решту часу – школою-інтернатом санаторного типу.

Впродовж багатьох років педагогічний та учнівський колективи творили рукотворний оазис краси. І все це під мудрим керівництвом великого педагога, ентузіаста, місцевого Макаренка – Загребельного Петра Юхимовича (директор школи з 1961 по 1983), який багато років був незмінним директором школи-інтернату.

Частину свого серця і душі у розвиток школи віддали керівники, доля яких повязана із санаторною школою-інтернатом. Кожен із них залишив свій слід у її житті.

Грищенко Валентина Овсіївна (директор школи з 1984 по 1989) очолила школу після Петра Юхимовича. Великий вклад зробила ця молода тендітна жінка. Саме під час її керівництва поповнилися сучасними меблями навчальні кабінети та спальні кімнати, створювалися всі оптимальні умови для навчально-виховної та оздоровчої роботи.

Із великою любовю і повагою згадують випускники та працівники школи директора Коломійця Василя Єлисейовича (директор школи з 1989 по 1998). Великий математик і великий директор. Продовжуючи традиції попередників, Василь Єлисейович працював над збагаченням навчально-матеріальної бази школи, упорядкуванню її  території. Музей історії України, етнографічна кімната, читальний зал, бесідки-альтанки, ”зелені класи”, ”зони відпочинку” – все це та багато іншого створено за його ініціативою.

Цікаві і незабутні роки випали на долю директора Форостяна Олександра Петровича (директор школи з 1998 по 2002)  - реорганізація в інший тип навчального закладу. Олександр Петрович зумів підтримати педагогічний колектив і досягти хороших успіхів. Учні нашої школи вперше вийшли переможцями обласного конкурсу захисту наукових робіт МАН.

З 2003 року заклад освіти очолив знаючий, досвідчений педагог і психолог Жиденко Сергій Михайлович (директор школи з 2003 по 2012).  Першочерговими завданнями директора школи-інтернату Сергій Михайлович вважав: формування інтелектуальної спрямованості учнів, розвиток творчої особистості школярів; врахування здібностей кожного учня школи, щоб він через диференційоване навчання успішно знайшов своє місце в житті; нема нічого кращого, ніж щастя і добробут дітей.

Чамата Валерій Іванович (директор школи з 2013 по 2022). Це був період впровадження основних положень Нової української школи в початкову освіту. У 2020 році заклад освіти було переіменовано у Комунальний заклад "Золотоніська санаторна школа Черкаської обласної ради".

Впродовж багатьох років в закладі освіти навчаються діти з неспецифічними захворюваннями органів дихання. Цьому сприяють екзотичні рослини, висаджені на території шкільного парку: ялівець козацький, туї 5 видів: колоновидна, гігантська, шаровидна, золотиста, кеглеподібна, різні види сосен, ялин, піхта європейська та багато інших рослин, які були завезені з усіх куточків світу.

Головним керівником у створенні паркового оазису став учитель біології, ветеран педагогічної праці – Андрейко Микола Михайлович. Вчитель географії і трудового навчання Горідько Ольги Іванівни доклала зусиль, аби територія школи буяла різнобарв’ям квітів. Прикрашають територію школи скульптури видатних  людей – Тараса Григоровича Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, педагога Антона Семеновича  Макаренка. Цю память по собі  залишив відомий педагог, вчитель іноземної мови Швидкий Полікарп Орестович

Школа – переможець Всеукраїнського конкурсу захисту сучасної моделі навчального закладу “Школа сприяння здоровю” 2003 р.

Школа – член Європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Школа – переможець Всеукраїнської акції “Живи, книго!” 2003 р.

Школа – лауреат обласного конкурсу “Школа року - 2005”

Школа – лауреат Всеукраїнського  конкурсу   “100 кращих шкіл України 2006”  у номінації „Школа здоров’я”.

Школа  – дипломант ХІ Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні – 2008».

Школа  – лауреат ХІІ Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні – 2009».

Школа  –  переможець  акції «Флагмани сучасної освіти України – 2009».

У 2010 році школа відзначена дипломом  Черкаської обласної виставки перспективного педагогічного досвіду «Імідж освіти Черкащини».

Школа отримала золоту медаль VI Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні – 2015».

У 2017 році навчальний заклад отримав золоту медаль Восьмої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017».

У 2018 році навчальний заклад отримав срібну медаль Дев'ятої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018».

У 2020 році освітній заклад отримав золоту медаль ХІІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».