ДЕНЬ ЮНОГО НАТУРАЛІСТА
23 вересня у КЗ «Золотоніська санаторна школа Черкаської обласної ради» пройшов День юного натураліста під гаслом «Юннат – це на все життя», кураторами якого були вчитель біології Валерій Валерійович Ростанець та учителька хімії Світлана Михайлівна Носенко.
Про незвичайну подію, яка відбуватиметься в школі, можна було здогадатися ще звечора 22 вересня за запахом чорнобривців, що заполонив усю школу. А все тому, що у школі було оголошено виставку-конкурс на кращу осінню композицію. Чого тільки не було у нашій виставковій зоні: чарівна гусінь з яблук, милі їжачки з груш та винограду (7клас), квіти, які переливаються з чашки в тарілку (8-б клас), різноманітні букети з чорнобривців та осіннього різнотрав’я у глечиках, кошиках, майстерно зроблених з кори ящиках (5 клас), груші, перчики з чарівними посмішками (4-а, 4-б, 5 та 11 класи). А які чудові портрети з осіннього листя створили учні 4-а, 4-б та 5 класу! Учні 11 класу створили неповторну композицію з кавуна та гарбузів, які додали нашій виставці яскравих барв.
Розпочалося свято із подорожі в світ природи, під час якої 9-класниці Аня Лебідь та Настя Маркович розповіли учням про наш чудовий дендрологічний парк, його мешканців та рідкісні рослини, що ростуть в ньому.
А потім учнів запросили до хімічної лабораторії, де Світлана Михайлівна Носенко продемонструвала неймовірні таємниці хімії-чарівниці, хімії-помічниці, хімії-дослідниці. Спочатку Світлана Михайлівна повела дітей у світ казки та пригод. Разом з дітьми вона очищувала сіль від піску. Тепер діти знають, як в умовах туристичного походу відділити сіль від піску та трави, якщо раптом ненароком її хтось розсипле у траву чи пісок. Учителька навчила дітей виявляти шкідливі домішки у продуктах харчування. Разом з дітьми вона перевірила якість кетчупу, сметани, сиру. І що ви думаєте? У кетчупі виявили крохмаль. Приємно, що сметана і сир виявилися якісними.
Із захопленням четвертокласники спостерігали за тим, як з-під вогню вилазять змії – це Світлана Михайлівна продемонструвала їм цікавий дослід.
Найактивнішими дослідниками природи були Дудник Євгеній, Ляшенко Ярослав, Лисак Святослав, Пуха Тамара, Козюра Владислав, Ніцак Андрій, Марченко Луїза-Марі, Макота Вадим, Михайленко Артем, Хвиль Іван, Гавриш Микола, Задорожний Ярослав, Антоненко Олександр, Крижанівська Анна, Карагодін Михайло, Пряда Ельвіра, Алєксєєва Анастасія, Чернявський Назар, Шадловський Назар, Бессараб Марія, Семенюта Даніл, Стеблівець Надія, Макота Міша, Загородня Руслана, Щербаченя Варя, учні 4-а та 4-б класів.
Ще довго будуть юрмитися діти та дорослі біля нашої виставки. Кожен цього дня відчув себе частинкою природи і знайшов час визирнути у вікно, щоб помилуватися красою осені. Щиро дякуємо батькам за допомогу у підготовці виставки!