УЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВПРОВАДЖУЮТЬ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ
13 січня 2020 року вчителі початкових класів провели засідання методичного об’єднання і обговорили багато важливих питань. Гвоздецька Тетяна Миколаївна розповіла про критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей молодших школярів. Вчитель - логопед Пустовіт Лідія Іванівна ознайомила присутніх з впливом розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей молодшого шкільного віку. Педагоги проаналізували стан навчально-виховної роботи в початкових класах з української мови та обговорили підсумки контрольних робіт з української мови та математики в 3-4 класах за І семестр.
Особливо зацікавила всіх новітня технологія візуалізації складного матеріалу – скрайбінг, з особливостями якої ознайомила всіх присутніх Ярослава Вадимівна Мархоцька.
Скрайбінг (від англійського scribe — накидати ескізи або малюнки) — новітня техніка презентації, у якій мова оратора ілюструється «на льоту» малюнками на білій дошці (або аркуші паперу), яка була винайдена британським художником Ендрю Парком для Британської асоціації з поширення наукових знань.
Під час скрайбінгу виходить ніби «ефект паралельного проходження», коли ми й чуємо, й бачимо приблизно одне й те ж, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах аудіоряду. Наразі скрайбінг — інноваційна технологія, за допомогою якої можна привернути увагу слухачів, забезпечити їх додатковою інформацією та виокремити головні моменти доповіді. Скрайбінг — це зображення малюнків, перетворення речей на візуальні образи.
Є два основних види скрайбінгу: фасилітація та відеоскрайбінг. Скрайбінг-фасилітація (від англійського facilitate — допомагати, полегшувати, сприяти) — це переклад інформації зі словесної форми у візуальну та фіксування її у режимі реального часу. Робота вчителя на уроці під час пояснення нового матеріалу з крейдою в руках — приклад скрайбінгу-фасилітації. Переваги відеоскрайбінгу полягають у тому, що відеоролик можна використовувати безліч разів, цей вид діяльності викликає у виконавців особливу зацікавленість.
Всі вчителі переконані, що досвід створення скрайбінг-презентацій стане у пригоді учасникам у навчальному процесі, в оформленні ідей та думок у майбутньому.