УЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ ПЕДАГОГІЧНИХ ЧИТАНЬ. ЯК ЦЕ БУЛО...

Дата: 31 жовтня 2019 о 09:01, Оновлено 31 жовтня 2019 о 09:04
183 перегляда

30 жовтня  2019  року вчителі початкових класів були учасниками Обласних педагогічних читань з гуманної педагогіки на тему «Добра воля – найдорожча перемога» на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради. Педагоги обговорювали складні питання самовдосконалення дорослих для того, щоб зрозуміти, як створювати такий освітній простір, який би дав можливість дітям відчувати свою відповідальність за саморозвиток.

Тема Читань потребує розуміння подвійної духовно-матеріальної природи людини і того, що воля може бути, як доброю (світлою), так і злою (темною). Світла воля має духовну природу та сприяє нашому свідомому утриманню від злого задля того, щоб творити добро. Ми спрямовуємо її всередину самих себе на самовдосконалення і через це змінюємо зовнішній світ. Темна воля породжується матеріальною природою людини та орієнтує нас назовні. Вона змінює зовнішнє оточення без внутрішніх змін через примус та підкорення відповідно до наших бажань, які не враховують розуміння добра та зла. У нас темна та світла волі можуть жити разом, але нам необхідно докладати зусиль до розуміння того, що саме ми робимо, для чого та яку волю для цього застосовуємо. Також ми повинні навчитися розрізняти чужу темну волю та протистояти їй.

Від такого розуміння буде залежить не тільки якість освітнього процесу та його вплив на становлення духовного світу дитини, а й також розбудова Української держави, бо світла воля дає нам можливість протистояти рабству, тиранії та маніпуляціям і розуміти дійсну сутність того, що з нами відбувається.

Лейтмотивом Читань було обрано слова Андрія Шептицького:

«Україна звільниться від свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високорозвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і злагода будуть панувати в ній».