УЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПРОВЕЛИ НЕСТАНДАРТНЕ ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ

Дата: 30 жовтня 2019 о 09:34

Як зробити урок не просто змістовним, а насправді цікавим для дітей? Це одне з ключових запитань, яке ставить собі кожен вчитель. Відповідь – перетворити урок на захопливу гру!

На засіданні методоб’єднання вчителів початкових класів 29 жовтня  мова йшла про освітній тренд «Шість цеглинок», набори яких були запропоновані учасникам як роздатковий матеріал. Таран Світлана Степанівна ділилася прикладами використання цих інструментів на уроках.  Деякі приклади взяті з офіційного методичного посібника від LEGO Foundation «Гра по-новому, навчання по-іншому», розміщеного на сайті МОН та «SixBricks», а велика частина завдань – це власні розробки, які  значно урізноманітнюють навчальний процес молодших школярів.

Варіації використання цеглинок LEGO під час навчання – неймовірно багатоманітні. За допомого LEGO діти вивчають математику, мову, знайомляться з довкіллям і навіть малюють цеглинками! Заняття в ігровій формі створюють неповторну атмосферу психологічного комфорту і проходять без нервового напруження, що позитивно позначається на якості засвоєння матеріалу.

Педагог під час організації занять з LEGO ― партнер дитини, який підтримує, надихає, за потреби допомагає їй віднайти відповідь на питання. Він мотивує дитину бути самостійною, спонукає до дій у різні засоби, зокрема власним прикладом, адже дитина вчиться наслідувати дорослого. Упродовж усього заняття педагог знаходиться поруч з дитиною, ставить їй запитання, цікавиться успіхами, звертає увагу на розв’язання певних задач. Так відбувається взаємодія дорослого з дитиною, створюється довірлива атмосфера, яка сприяє розв’язанню проблемних завдань, формуванню вміння слухати і чути дорослих та однолітків, розвитку мовлення, уміння висловлювати свої думки та з повагою ставитися до думок оточуючих.

Організовуючи заняття з використанням LEGO передусім доречно пам’ятати, що вони мають приносити дитині радість, проходити в спокійній емоційно сприятливій атмосфері без страху оцінювання. Учні повинні мати можливість самостійно виконувати завдання. Не варто відповідати за дитину на питання, слід усіляко підштовхувати її до знаходження відповіді. Для цього потрібно використовувати приклади, навідні запитання, уточнення, звертатися до життєвого досвіду дитини.

Переконані, що після сьогоднішнього тренінгу вчителі стануть носіями вірусу "ігрового навчання" і наша школа буде осередком нових сучасних освітніх підходів.