БАГАТОГРАННИЙ СВІТ НАТАЛІ ЗАБІЛИ

Дата: 6 березня 2023 о 09:26, Оновлено 6 березня 2023 о 10:13

Наталя Львівна Забіла – перший лауреат Республіканської літературної премії імені Лесі Українки. Вона є зачинателькою сучасної української дитячої літератури. Чимало поколінь із захватом читали і читають яскраві вірші та захоплюючі казки й оповідання.

Я хочу, щоб у мирній, творчій праці

Квітчались села й кращали міста,

Щоб син мій будував ясні палаци,

Щоб колосилась нива золота…

Дитячою письменницею Н. Забіла стала в 30-ті роки минулого століття, коли написала першу книжку під назвою «Ясоччина книжка», яку присвятила своїй доньці Ясочці.

Наталя Забіла народилася 5 березня 1903 року в родині, де живопис, музика, література були органічною частиною сімейного життя. Маленька Наталя рано почала цікавитися літературою, яка згодом стала справою її життя.

Чим приваблюють юного читача твори Наталі Забіли? Насамперед – материнською щедрістю, справжньою любовю до дітей. Вона прагнула до того, щоб діти виросли вихованими, чесними, розумними, мужніми, щоб, читаючи її вірші, дитина більше пізнавала, частіше посміхалася, тому поетичні слова ніби лилися з її душі. Вони ніжні й мальовничі, цікаві й повчальні, сповнені доброго гумору й пройняті материнським теплом.

5 березня 2023 року Наталі Забілі виповнилося б 120 років від дня народження. В цей день учні 2-4 класів здійснили подорож у творчість дитячої письменниці. Захід відкрила бібліотекар школи Зуб Ліна Дмитрівна, яка розповіла про те, як Наталя Забіла знала дітей. Як невимушено вела з ними поетичну бесіду: про квіти й траву, вітер, дерево, струмок, про свійських тварин, лісових звірів та все живе навколо. Герої творів Наталі Забіли охоче саджають дерева, захищають своїх зелених друзів. Це дуже повчальні твори, бо з них дитина дізнається про особливості поведінки і вчинків дорослих у різних життєвих ситуаціях.

Потім учні ознайомилися з книжковою виставкою «Наталя Забіла – дітям» Цікавою була презентація «Наталя Забіла - дитяча поетеса».

Учні 3 класу (вчителька Романенко Світлана Григорівна і класний керівник Гринь Раїса Григорівна) виявилися гарними читцями.  У їхньому виконанні прозвучала низка віршів: «12 місяців» (Киричок Валерія),  «Маслючок (Носенко Ліза), «Равлик» (Дмитрієнко Саша), «Хто кого злякався» (Шибецький Нікіта), «Дві білки» (Петруша  Поліна), «Горобчик і котик»(Краснікова Аліна), «Андрійко –школярик»(Шапорда Арсеній), «На нашім лузі»(Міняйло Ігор), «Сорока»(Макота Єлена),»Дружна родина»(Новик Саша).

Всі уважно слухали  учнів 4-Б класу (вчителька Ткаченко Алла Миколаївна) Лазоренко Улю, Сідея Дениса, Соколенко Євдокію, Хвиль Поліну, Карагодіну Марину, Герольд Віку, які інсценізували казку «Про півника та курочку і про хитру лисичку «

Учні 4-А класу (вчителька Мархоцька Ярослава Вадимівна) Тонкопряд Даня, Тонкопряд Віка, Король Валерія, Сімонов Святослав, Форостян Марія, Лисих Нікіта, Бердюк Софія, Михайлова Наташа декламували вірші Наталі Забіли. Присутні переглянули мультики із збірки Наталі Забіли «Лисичка та журавель», «Олівець-малювець», «Петрик і зайчик».

Подорож закінчилася словами: «Підростуть малята, але не забудуть своєї улюбленої письменниці».

І залишиться на все життя в людській душі Наталя Забіла – поет,казкар, драматург.